Sesja coachingowa 1:1.

Sesja coachingowa – na czym polega?

Świadoma, że każda sesja jest unikalna i wymaga spersonalizowanego podejścia, koncentruję się na stworzeniu bezpiecznej i zaufanej przestrzeni, w której Klient może sprecyzować swoje cele, wyzwania i oczekiwania.

Na początku sesji zadaję Klientowi pytania otwarte, które mają na celu rozgrzać atmosferę i pomóc nam poznać się lepiej. Pragnę również zrozumieć, co jest dla Klienta najważniejsze i czego oczekuje od coachingowej relacji. W trakcie słuchania aktywnego zwracam uwagę na mowę ciała, ton głosu i słowa, których używa. To pomaga mi zrozumieć jego kontekst i emocje.

Następnie przychodzi pora na ustalenie celów.

Pytam klienta, jakie cele chciałby osiągnąć i dlaczego są one dla niego ważne. Pomagam mu w sprecyzowaniu celów, określeniu kroków do ich osiągnięcia oraz ustaleniu harmonogramu działań. W trakcie tego procesu staram się skupić na mocnych stronach klienta, aby pomóc mu zidentyfikować, jakie umiejętności i zasoby może wykorzystać w drodze do sukcesu.

Po ustaleniu celów poruszamy ważne pytania związane z motywacją klienta. Pytam o to, co go napędza i na czym mu zależy. Jest to kluczowe, ponieważ wiem, że motywacja jest często kluczem do utrzymania zapału i trwałości w ciągu zmieniającego się procesu coachingowego.

Kolejnym krokiem jest rozwój planu działania. Wspólnie ze klientem opracowujemy strategię i konkretny plan krok po kroku, który pomoże mu w osiągnięciu swoich celów. Ustalamy konkretne działania, które będą wymagały od klienta wysiłku, ale również konkretne kroki, które podejmiemy razem jako zespół coachingowy.

Na zakończenie sesji coachingowej rezerwuję czas na refleksję i podsumowanie. Zadaję pytania, które mają na celu zebranie informacji zwrotnej od klienta dotyczącej sesji, a także określenie ewentualnych zmian, które byłyby potrzebne do osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów w przyszłości.

Podsumowując, sesja coachingowa indywidualna to unikalne doświadczenie, które wymaga empatii, wsparcia i umiejętności słuchania. W trakcie sesji, poprzez zadawanie odpowiednich pytań, ustalanie celów, opracowywanie planu działania i stawianie wyzwań, staram się pomóc klientowi w osiągnięciu sukcesu i rozwoju osobistego. Ważną częścią sesji jest również refleksja i analiza, aby możliwie jak najefektywniej dostosować coachingowy proces do potrzeb klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany taką formą współpracy lub masz pytania, napisz koniecznie (kontakt)

@joannal SESJE 1:1 – COACHING TERAPEUTYCZNY Z ELEMENTAMI PSYCHOLOGII I PSYCHOBIOLOGII Czy czujesz, że jesteś gotowa na głęboką transformację i uwolnienie emocji w swoim życiu? Czy chciałabyś poznać swoje przekonania, nauczyć się wyznaczać granice i przepracować traumy? Jeśli tak, to zapraszam Cię do uczestnictwa w sesjach 1:1, gdzie będziemy pracować razem nad integracją Twojej przeszłości, transformacją obecnej sytuacji i uwalnianiem emocji. Moje podejście jako coacha terapeutycznego opiera się na psychologii i psychobiologii, co oznacza, że łączę wiedzę i techniki z tych dziedzin, aby pomóc Ci osiągnąć pełnię emocjonalną i zrównoważenie. Podczas naszych sesji skupimy się na kilku kluczowych obszarach: Integracja emocji – Wspólnie odkryjemy różne aspekty Twojej emocjonalności i nauczysz się, jak integrować i zarządzać nimi skutecznie. Pomogę Ci zrozumieć, dlaczego niektóre emocje wydają się być bardziej przytłaczające niż inne i jak możesz znaleźć harmonię w Twoim życiu. Transformacja – Zajmiemy się analizą Twoich dotychczasowych wzorców myślowych i zachowań, które mogą blokować Twój rozwój. Nauczę Cię technik transformacyjnych, które pomogą Ci zmienić te wzorce na bardziej korzystne i wspierające. Uwalnianie emocji – przedstawię Ci skutecznych strategii pozwalających na bezpieczne uwalnianie emocji zgromadzonych w Twoim ciele i umyśle. To nie tylko ulży wewnętrznie, ale również przyczyni się do zwiększenia Twojej energii i ogólnego samopoczucia. Poznanie przekonań – Razem eksplorujemy Twoje głębokie przekonania, które mogą Cię ograniczać i blokować. Pojażę Ci technik zmiany przekonań i budowania nowych, bardziej wspierających. Wyznaczanie granic – Wszyscy potrzebujemy zdrowych granic, aby chronić Twoje emocjonalne i psychiczne dobro. Nauczę Cię, jak rozpoznawać i wyznaczać granice w różnych obszarach Twojego życia, aby miało to pozytywny wpływ na Twoje relacje i samopoczucie. Praca z traumą – W przypadku doświadczenia traumy, oferuję wsparcie i techniki, które pomogą Ci przepracować te trudne przeżycia. Wspólnie będziemy pracować nad odzyskaniem równowagi i pewności siebie. Sesje coachingu terapeutycznego z elementami psychologii i psychobiologii to inwestycja w Twoje zdrowie emocjonalne i dobrostan. Z moją pomocą, będziesz mogła przepracować trudności, poznać siebie głębiej i znaleźć ścieżkę do pełni życia. Zapraszam Cię do kontaktu i rozpoczęcia tej wspaniałej podróży do transformacji. #sesja #terapia #coaching #zmiana #rozwój #trauma #emicje #przekonania ♬ Love Of My Life – Metrow Ar
sesja 1:1

Podobne wpisy